Rabat dla zarejestrowanych klientów do 10%
Opineo: otrzymaliśmy ocenę 99 ze 100
Szczyt sezonu zakupowego przed nami, masz dużo pracy z ilością zamówień a do tego musisz szybko zapakować prezenty dla partnerów albo pracowników?
Rada numer jeden jest jasna – maksymalnie to sobie uprość. Poniżej pokażemy jak.
Sięgnij po opakowania, do których prezent wystarczy włożyć, bez potrzeby skomplikowanego ozdabiania. Gotowe raz-dwa.
Świetnym rozwiązaniem są torebki papierowe, do których się tego zmieści naprawdę dużo. Wagowo nawet 10 kg. To dopiero będzie dżemów i miodów! :-)
Do torebek papierowych zapakujesz prezenty w trymiga, wystarczy ozdobić wstążką.
Jeśli szukasz prawdziwego oryginalnego opakowania, które nie tylko wygląda, ale również jest praktyczne, to sięgnij po sześciokątne pudełko na prezenty. Zmieszczą się do niego słoiki z pasztetem, miodem, ale również pół litra czegoś ostrzejszego albo zdrowego syropu.
Aby opakowanie było wręcz idealne wyściel dno pudełka wiórkami papierowymi a całość zawiąż wstążką.
Wypełnienie dekoracyjne świetnie dopełni sześciokątne pudełko na prezenty – wiórka papierowe albo wełna drzewna.
A co z torebką na prezenty? Mamy. Jest nieprzezroczysta, więc nie musisz się przejmować aranżacją prezentów w środku.
Wystarczy złożyć dno, co zabierze maksymalnie sekundę. Idealne opakowanie na herbatę, kawę, perfumy, ale również butelkę 0,3 wina.
Jeśli chcesz, aby prezent był bardziej osobisty, przyczep do torebki etykietę imiennik z imieniem.
Na etykiecie napisz osobistą wiadomość dla obdarowanego, aby sprawić mu jeszcze większą radość.
Świąteczną atmosferę podkreślą woreczki jutowe z prawdziwej naturalnej juty. Możesz ich użyć na anonimowego Mikołaja w pracy i powiesić na choinkę albo położyć na stole. Również tutaj przydadzą się etykiety z imieniem.
Woreczki jutowe świetnie nadają się do pakowania małych rzeczy. Włóż je do środka i pociągnij za sznurki. Zapakowane raz-dwa.
Kluczem efektywnego pakowania to posiadanie wszystkich materiałów i narzędzi pod ręką.
Na przykład pakowanie do papieru na prezenty w rolce może być długotrwałe. Jeśli jednak wcześniej potniesz papier na kawałki o odpowiedniej długości, oszczędzisz sobie czas i nerwy. :-)
Interesują Cię inne rady dot. pakowania, które, oszczędzą ci nerwy? Znajdziesz je tutaj.
Najlepszym pomocnikiem, dzięki któremu będziesz pakować płynnie, jest stołowy dyspenser do taśmy klejącej. W ten sposób nie będziesz musieć odrywać taśmy klejącej ręcznie, co w przypadku pakowania większej ilości prezentów na pewno docenisz.
Odwijacz do taśmy klejącej to pomocnik pakowania numer jeden.
Zrób w biurze albo na magazynie tymczasową stację do pakowania, gdzie będziesz pakować prezenty. Wszystkie materiały – od papieru przez wstążki po taśmy klejące – daj na jedno miejsce i używaj według potrzeby.
Również taka kombinacja jest możliwa. Zamiast opakowań jednorazowych użyj takich, których można używać wielokrotnie.
Świetnym przykładem są różne typy pudełek na prezenty i woreczki jutowe. Do nich można pakować wielokrotnie, a po Świętach można ich używać jako woreczków na drobnostki.
Jeśli typ prezentu, który pakujesz, to umożliwia, to pakuj bez opakowań. Na przykład taki świąteczny standard prezentowy, jakim jest butelka wina, może być ozdobiona tylko naturalną wstążką albo etykietą imienną z motywem świątecznym.
Spróbuj minimalizmu. Pakuj bez opakowań, wystarczą drobne dekoracje.
Życzymy powodzenia i niech prezenty przynoszą dużo radości.